K dispozici je celá řada serverů, které slouží k hledání vhodného zaměstnání. Ovšem vyplatí se myslet i na to, že personalisté nehledají jen kandidáty, kteří se aktivně o nové místo ucházejí. Zajímají se i o lidi s potřebnou kvalifikací, které osloví s konkrétní nabídkou. Jedná se především o místa manažerská nebo o nedostatkové pozice. A místo, kde takové kandidáty hledají, je často profesní síť LinkedIn.

Základem profilu na LinkedIn je ovšem profesní životopis. LinkedIn umožňuje mít profesní profil ve více jazycích. Vzhledem k tomu, že řada odborných míst vyžaduje znalost cizího jazyka (především angličtiny) a také vzhledem k tomu, že o obsazení takových míst mohou rozhodovat cizinci nebo HR pracovníci, pro které nemusí být čeština preferovaným jazykem, určitě se vyplatí mít profil i v angličtině, popř. i v jiném cizím jazyce, jako je třeba u nás praktická němčina. I když máme dobré jazykové znalosti, přesto se při hledání práce vyplatí mít možnost spolehnout se na to, že potřebné materiály jsou bez vady.  Pokud chcete mít svá cizojazyčná CV perfektní, je vhodné použít agenturu pro překlady do angličtiny, popř. i pro zmiňované překlady do němčiny.

Formát profilu na LinkedIn prakticky odpovídá svou strukturou běžnému profesnímu životopisu a dokonce je možné z profilu životopis vyexportovat. Ideální strategie proto je průběžně udržovat aktuální podobu životopisu on-line na profesní síti a v případě potřeby vyexportovat aktuální verzi, kterou můžeme doplnit o údaje, které se specificky hodí k aktuálně poptávané pozici.

V některých případech je nutné některé doklady předložit jako úřední, soudní ověřené překlady. Jedná se například o vysvědčení nebo potvrzení o absolvovaných kurzech nebo dosazené kvalifikaci. V takovém případě je nutné obrátit se na profesionální překladatelskou službu, která má oprávnění poskytovat překlady se soudním ověřením a která může vaše přeložené doklady opatřit příslušným kulatým razítkem.

Při uvádění osobních údajů na sociálních sítích, je nutná určitá opatrnost. Podle průzkumů renomované HR agentury se přibližně 35% uchazečů nedostane ani k pohovoru. A to z jednoho prostého důvodu – na LinkedIn nebo na dalších sociálních sítích (především Facebooku) jsou neúplné nebo nevhodné informace a fotografie. Do stejné kategorie patří k


Žádný komentář k „Při hledání zaměstnání neopomeňte LinkedIn“

Komentáře můžete sledovat RSS2 kanálem.

Źádný komentář pro tento příspěvek.

Přidej odpověď

XHTML: Můžete použít tyto formátovací značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>