Obzvláště v létě hrozí recidivy gynekologických obtíží, kterými u nás trpí více než 100.000 žen. Mezi rizikové aktivity pro opakování vaginální mykózy totiž patří koupání, a to jak ve vodě chemicky upravované (v bazénu), tak i ve vodě v přírodních tocích a nádržích. Nedoporučuje se ani setrvávat v mokrých plavkách. Léčba se běžně provádí dostupnými léky – antimykoitiky. Trik, jak omezit recidivu, spočívá v pomocné léčbě poševní mykózy přípravkem Wobenzym. Enzymoterapeutikum Wobenzym má na léčbu vaginální mykózy u žen příznivé účinky, především však Wobenzym omezuje riziko recidivy (viz server enzymoterapie.webmart.cz).

Rekapitulace problému

Příčina: přemnožení kvasinky Candida albicans (podle ní se také choroba nazývá kandidóza).

Příznaky: bílý, často tvarohovitý výtok, svědění, bolest při močení a při pohlavním styku.

Léčba: antimykoitiky, doporučeno současně užívat Wobenzym (tlumí zánět a zvyšuje imunitu) v dávce 2 x 8 tablet po dobu 10 týdnů.

Prevence: Omezte koupání, nenechávejte na sobě mokré plavky a co nejdříve se důkladně osušte. Nenoste těsné oblečení, tanga. Doporučují se vaginální gely nebo jiné přípravky, které obnovují správné poševní mikroklima. Poševní prostředí může narušit i sperma, proto se doporučuje používat prezervativ při pohlavním styku. Pomoci může i omezení sacharidů.


Žádný komentář k „Jak na problém: opakovaná vaginální mykóza“

Komentáře můžete sledovat RSS2 kanálem.

Źádný komentář pro tento příspěvek.

Přidej odpověď

XHTML: Můžete použít tyto formátovací značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>