Jedním z problémů při přechodu na racionální jídelníček při hubnutí může být pocit hladu nebo nedostatečně zaplněného žaludku. Jednou možností je „naplnit“ žaludek vlákninou. Nabotnalá vláknina zvětší svůj objem asi 40x, způsobí pocit nasycení, a přitom je nestravitelná.

Lepicl Plus - doplněk stravy s obsahem vlákninyFavoritem mezi vlákninovými produktu je Psyllium, které se vyrábí z okvětí jitrocele indického. Na trhu  jsou produkty různých výrobců. Prodávají se i kombinované doplňky stravy, které obsahují další zdraví prospěšné látky. Příkladem je Lepicol s obsahem laktobacilu a bifidobakterií.

Vláknina kromě zvýšení pocitu nasycení má i další příznívé účinky: chrání střevo proti rakovině, snižuje vstřebávání cukrů (tím  se může využít u dietního režimu při cukrovce)  atd.

Do stejné kategorie jako psyllium patří i jiné výrobky, jako je třeba SlimBall, i když se zdá, že třeba u jmenovaného Slimballu kazí jeho pověst neadekvátní reklama, která působí pochyby o jeho účinnosti.

Kromě doplňků stravy můžete ovšem tlumit pocit hladu i léky. V současnosti je ale k dispozici jediný přípravek — Adipex retard — který je jednak návykový, jednak i koncepčně zastaralý, ale především je pouze na předpis.


Žádný komentář k „Jak vyzrát na pocit hladu“

Komentáře můžete sledovat RSS2 kanálem.

Źádný komentář pro tento příspěvek.

Přidej odpověď

XHTML: Můžete použít tyto formátovací značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>