Pro řadu lidí může být hlavním problémem při držení diety hlad. Týká se to především klasických diet redukčních, které staví na nízkém kalorickém příjmu. Toho si povšiml před více než třemi desítkami let jeden francouzský lékař.  Piere Dukan sestavil jídelníček, při kterém není hlad. Tato populární dieta se označuje jménem svého tvůrce a je známa jako Dukanova dieta.  Podrobně se může s tímto jídelníčkem seznámit i český čtenář, a v nové knize Dukanova dieta.

V čem je vtip celé „nehladové diety“? Je to v soustřední na bílkoviny. Proteinový jídelníček sice vede ke ztrátě váhy bez pocitu hladu, má však svá úskalí. Jako všechna jednostranně zaměřená stravovací schemata může mít i svá rizika. Pro jídelníčky orientované na bílkoviny to platí dvojnásob. Proteinově zaměřených jídelníčků je více, před Dukanem byla populární Atkinsonova dieta, vyvinutá ve Spojených státech. A abychom nechodili daleko, v našich krajích je populární tzv. Margitova dieta (viz diety.ihelpdesk.cz), která sice není tak propracovaná jako Dukanova dieta, ale sdílí s ní některé aspekty (i rizika).

Zdravotních rizik jednostranné diety si byl vědom i sám Pierre Dukan. Ovšem ze své vlastní lékařské praxe usoudil, že rizika obezity jsou vážnější.

Dukanova dieta ve 350 receptechDukanova dieta je dnes nejpoužívanější metodou na hubnutí na světě. Pro jejího autora je problém nadváhy prioritně otázkou vztahu mezi potěšením a nechutí. Přibíráme proto, že se jídlem snažíme nahradit potěšení, které nám v jiných sférách života chybí, a zhubnout zase můžeme pouze tehdy, pokud nám to dělá radost.

To je jedna z hlavních zásad 350 receptů této knihy, kterou během let upravily a zdokonalily připomínky milionů čtenářů z celého světa. Jednoduché na přípravu, šťavnaté a lehké – takové jsou recepty v této knize…

Doktor Pierre Dukan vytvořil dietu, jejíž celosvětový úspěch je založen na tom, že přesně odpovídá na očekávání a požadavky těch, co ji podstupují.
Knižní podoba diety s jídelníčkem podle Pierre Dukana se konečně dočkala také českého vydání, a je možno ji objednat on-line:
> Koupit knihu „Dukanova dieta ve 350 receptech“

Než se sami rozhodnete držet Dukanovu dietu, stojí za to uvážit i alternativy. Dnes je k dispozici řada dietních programů, které jsou koncepčně modernější a orientují se na pestřejší skladbu potravy. Mezi takové patří třeba pětifaktorová dieta Harley Pasternaka. Dukanova dieta ale zůstává klasikou, o které stojí za to uvažovat.


Jeden komentář k „Kniha Dukanova dieta ve 350 receptech – jídelníček bez hladu“

Komentáře můžete sledovat RSS2 kanálem.

  1. Diety a hubnutí napsal:

    Existuje mnoho efektivnějších diet jako je Dukanova. Dukanova dieta získala popularitu hlavně kvůli médiím a reklamě. Nejdůležitější je i tak jídelníček a zdravý životní styl.

Přidej odpověď

XHTML: Můžete použít tyto formátovací značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>