Řada lidí, kteří byli ve veřejné sauně, mi dá jistě za pravdu, že se nemusí jednat o příjemný zážitek. Ne vždy se smíříme s tím, že někteří tam jsou proto, aby – slušně řečeno – sdíleli své soukromí. Pro někoho také veřejná sauna může představovat hygienický problém. Řešení ale existuje, a tou je sauna do bytu, nejlépe třeba vlastní infrasauna.

Klasická suchá nebo dokonce parní či venkovní sauna vyžaduje vhodné prostory, třeba na zahradě nebo ve sklepě. Naproti tomu malá infrasauna s elektrickými infra panely zabere málo místa a je možné ji umístit i v bytě.

Sauna = zdraví

Pozitivní účinky pravidelného saunování, které působí jako účinná zdravotní prevence, jsou známy. Připomeňme si hlavní poznatky:

  • Saunování stabilizuje krevní oběh, trénuje cévní systém a může snížit krevní tlak. Horko v sauně stimuluje vegetativní nervový systém. Při ochlazovací fázi se zužují cévy v těle působením studené vody, a to je vynikající trénink pro krevní cévy, který posiluje prokrvení cév a svaloviny.
  • Sauna posiluje imunitní systém. Sauna působí pozitivně na látkovou výměnu a tím účinně předchází infekcím při chorobách z nachlazení.
  • Očista od škodlivých látek. Pravidelné návštěvy sauny podporují vyplavování škodlivých látek z těla. Příznivým vedlejším efektem je přitom vylučování toxických stopových prvků spolu s potem.
  • Sauna je vhodnou prevencí proti migréně. Pravidelné otužování v sauně a pocení může být dokonce prevencí proti bolestem hlavy, které vznikají v důsledku nesprávného regulace tlaku v cévách, jako migréna. Během saunování se mohou cévní stěny střídáním fází tepla a chladu tak vytrénovat, že pak nemusí reagovat bolestmi.
  • Sauna prodlužuje život. Celková podpora prokrvení pravidelných návštěvníků sauny trénuje celý organismus a jako u každé jiné pravidelné tělesné činnosti i při takovém tréninku se biologický proces stárnutí zpomaluje. Především ale jde o to, že vysoká kvalita aktivního života zůstane déle zachována.
Infra sauna KLAFS

Infrasauna do bytu


Žádný komentář k „Sauna do bytu? Infrasauna!“

Komentáře můžete sledovat RSS2 kanálem.

Źádný komentář pro tento příspěvek.

Přidej odpověď

XHTML: Můžete použít tyto formátovací značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>